Hlavná stránka

Archív fotiek

Angličtina

Školská knižnica

Učebne

...

ZAUJÍMAVÉ ODKAZY:

INFOVEK

VIDEOROZPRAVKY

CUDZIE SLOVÁ

ANGLICKÝ SLOVNÍK

O učebniach

Jazykové laboratórium

Nachádza sa na hornom poschodí vedľa kabinetu cudzích jazykov a je zariadené najmodernejšou didaktickou technikou. Žiaci sa môžu cudzie jazyky učiť za pomoci slúchadiel s mikrofónom a nacvičovať si tak nielen dokonalé a nerušené počúvanie, ale aj výslovnosť. Tú môže navyše vyučujúci nahrať a okamžite porovnať s originálom. Pomocou slúchadiel a mikrofónov môžu žiaci komunikovať vo dvojiciach medzi sebou ako aj s učiteľom. Ďalej je v učebni počítač, z ktorého možno žiakom rýchlo prehrávať pripravené zvukové nahrávky priamo do slúchadiel alebo cez nástenné reproduktory do celej učebne. Počítač samozrejme poskytuje možnosť používať rôzne doplnkové programy, ktoré vďaka dataprojektoru žiaci uvidia vo veľkom zobrazení priamo na tabuli, takže úlohy môžu riešiť všetci naraz. Okrem toho máme v učebni skvelú novinku, ktorou je interaktívna tabuľa eBeam. Pomocou tohto systému môže učiteľ, ale aj žiaci ovládať počítač priamo od tabuľe pomocou interaktívneho pera. Do zobrazených prezentácii možno týmto perom vpisovať svoje odpovede, či poznámky a výsledok nakoniec uložiť do počítača, odkiaľ si ho žiaci môžu odniesť domov a predviesť svojim rodičom. Ďalšou z moderných učebných pomôcok je digitálny vizualizér. Toto záhadne znejúce slovné spojenie predstavuje prístroj, ktorý dokáže snímať obrázky, či drobné predmety položené na stole a pomocou projektora ich premietnuť na tabuľu a ďalej s nimi pracovať. Samozrejme jazykové laboratórium využíva aj klasické učebné pomôcky, ako sú napríklad nástenné tabule, slovníky, apod. Vyučuje sa tu väčšina hodín angličtiny a nemčiny. Zopár fotografií o tom, ako sa žiaci zžívajú s novými pomôckami si môžete prezrieť na tomto mieste

Počítačová učebňa

Je na hornej chodbe, úplne na konci. Súčasnú podobu adobudla po vybavení 6 počítačmi projektu Infovek, neskôr pribudlo ďalších 6 počítačov, ktoré sú spojené do spoločnej siete. Vyučujú sa tu najmä hodiny informatiky, no vďaka množstvu náučných cédečiek a bezproblémovemu prístup na internet sa počítače využívajú aj pri vyučovaní iných predmetov od jazykov, cez matematiku, až po výchovy. Žiaci majú možnosť využívať počítače aj v popoludňajších hodinách v rámci krúžkovej činnosti.

Dejepisná učebňa

Nájdeme ju na hornej chodbe a je spojená s dejepisným kabinetom. Je to učebňa vybavená množstvom pomôcok, obrazov, či modelov všelijakých historických budov. Po stenách sú rozvešané rôzne mapy a panely. V prednej časti je na stene zavesené plátno na premietanie a skriňa so zaujímavými knihami. Vzadu sa nachádzajú počítače, pri ktorých majú žiaci možnosť vyhľadať si niektoré poznatky na internete, či prezerať si náučné CD.

viac fotografií a textov tu...

Pološpeciálna učebňa prírodopisu

Nachádza sa na poschodí v kmeňovej triede 7.B. Na stene je stojan s obrazmi častí ľudského tela. Steny zdobia preparáty kačice, sovy, jastraba, holuba a kohúta. Na bočných sklách sú mapy rozumu pre 5., 6., 7. ročník, ktoré pomáhajú zorientovať sa v učive. Pod chodbovými oknami si možno prezrieť najlepšie projekty žiakov, ktoré robili v rámci Projektu Orava. Miestnosť zdobí aj nástenka o spôsobe komunikácie medzi žiakmi a učiteľmi.

Učebňa občianskej a etickej výchovy

V tejto učebni žiaci získavajú poznatky o zásadách a normách vzťahov v rodine, v škole a spoločnosti vôbec. Osvojujú si zásady spoločenského správania, spoznávajú svoju obec, mesto, región, vlasť... Upevňujú si svoju národnú a štátnu identitu. Žiaci sa tiež zábavnou formou dozvedajú o možnostiach rozvoja osobnosti človeka a o kultúrno-sociálnych aspektoch dospievania. Zoznamujú sa so všeľudskými problémami, ktorých riešenie sa mladých bezprostredne dotýka.

viac fotografií a textov tu...

Učebňa fyziky a chémie

Je určená na vyučovanie týchto prírodovedných predmetov. Je vybavená pomôckami a nástennými tabuľami. Učebňa je spojená s chemickým kabinetom, čo umožňuje učiteľom jednoduchý prístup k pomôckam a chemikáliam. Pri učebni sa náchádza aj kabinet fyziky.

 

Stvára Antonas, 2007-2009